ÇÖP KONTEYNERLERİNİ PARFÜMLÜ DEZENFEKTANLA YIKIYORUZ
alt text

ÇÖP KONTEYNERLERİNİ PARFÜMLÜ DEZENFEKTANLA YIKIYORUZ

alt text

KAHTA BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇÖP KONTEYNERLERİ PARFÜMLÜ DEZENFEKTANLA YIKANIYOR

Kahta’da bulunan çöp konteynırları, kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için yıkama aracı ile yıkanıyor.

Kahta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘daha temiz ve sağlıklı bir Kahta için’ çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Önce halkın toplu kullanım yerlerinde başlatılan yıkma İlçenin 17 mahallesinde devam edecek. Öncelikle çöpler boşaltıyor ve Yıkama aracı ile konteyner yerinde yıkanarak dezenfekte ediliyor. Konteynırlar araç içine alınmadan önce köpüklenip, ilaçlanıyor.

Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan metal konteynırlar burada tazyikli suyla yıkanıyor. 2 dakika süren yıkama işleminin ardından temizlenmiş hale gelen konteynırlar tekrar yerine konuluyor. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynırlarında pis koku, sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliği de önleniyor.

Kahta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz ve yaşanabilir bir Kahta için vatandaşların çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamaları ve çöp konteynerlerinin yanına poşetli çöp bırakmamaları uyarasında bulundu.