BAŞKAN TURANLI; 7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA BORÇ ÖDEDİKBAŞKAN TURANLI; 7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA BORÇ ÖDEDİK

 

 

Kahta Belediye başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla 31 Mart İtibariyle Son 7 ayın bütçesini açıkladı.

 

 

Adıyaman Kahta ilçesinin Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yusuf TURANLI, Belediyeyi 31 Mart 2019 tarihinde 135 milyon 148 bin 911 lira borçla aldıklarını ve 7 ay içinde 3 milyon 301 bin 143 lira borç ödediklerini, hizmetin yanında borçları ödemeye devam ettiğini açıkladı. 

 

 

 

Başkan Turanlı; göreve başladıktan sonra geçen 7 ayı değerlendirdi. Borçlu bir belediyeyi devralmasına rağmen halkın öncelikli isteklerini yerine getirmeye çalıştığını dile getiren Başkan TURANLI, 31 Martta devir aldığımız bütçe emanetinden 2 milyon 103 bin 266 lira borç ödedik. Geçmiş dönemde alacaklı iş akdi feshedilen personel tazminatından 1 milyon 2 bin 877 lira ödedik. Geçmiş dönemden alacaklı Göksu Tedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. 195 bin borç ödedik. 7 ayda Toplam 3 Milyon 301 Bin 143 Lira borç ödediklerini söyledi. Hizmetlerimizde halkımıza verdiğimiz sözlerden asla mazeret üretmedik çünkü biz halkımıza çare var dedik. 

 

Mali kriz nedeniyle hizmet veremeyen belediyeler parasızlıktan yakınırken, oluşturulan stratejik planla hem hizmet hem de borçları kapatmayı hedeflediklerini belirten Başkan TURANLI, Görevi devraldığımızda mağdur edebiyatı yapmadık, dedikodu çıkarmadık. Hem çalıştık hem de borçlarımızı ödedik. Kalan borçlarımızı hizmetlerimizin yanında borçlarımızı da ödemeye devam edeceğini söyledi. Bu kapsamda 1 Nisan 2019 itibariyle 135 milyon 148 bin 911 lira borçla Belediyeyi devraldık.

 

 

VATANDAŞI DEĞİL KENDİMİZİ SIKINTIYA SOKTUK

 

 

Belediyelerin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı kendilerinin de yaşadığını açıklayan Başkan TURANLI, bütçelerinin yetmediği yerde kamu kaynaklarının kullanıldığını kaydederek, “Halkımızın bize yüklediği sorumlulukla sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda göreve gelir gelmez öncelikli olan işlerimize başlayıp, bunla beraber söz verdiğimiz projelerin bir kaçını tamamlamaya çalıştık. Görevi devraldığımızda 135 milyon 148 bin 911 lira borcumuz vardı.

 

 

 

Başkan Turanlı, Her ne kadar belediyemiz borçlu olsa bile bu borç bizim halkımıza verdiğimiz sözlere engel olmayacaktır. Hem borçlarımızı ödeyeceğiz hem de söz verdiğimiz projelerimizi gerçekleştireceğiz. ALLAH (cc) Hizmet için çıktığımız bu yolda bizleri Halkımıza mahçup bırakmasın.

 

 

 

© Copyright 2019 | Kahta Belediyesi
developed by