KAHTA BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKI KURUYORKAHTA BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKI KURUYOR 
Kahta’da çocuklara erken yaşta trafik bilinci aşılamak için trafik eğitim parkı kurulacak.

Kahta Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklarda trafik kültürü ve bilincini oluşturmak amacıyla yaklaşık 5000 metrekare alan üzerinde Trafik Eğitim Parkı kuruluyor.

Küçük Sanayi Sitesi civarı Kahta girişinde yapımına başlanan trafik eğitim parkı hakkında bilgi veren Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yaptığı açıklamada, “İpek yolu kalkınma ajansı tarafından desteklenen ve belediyemizce yapımına başlanan Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklarımıza, yaya ve araç trafiği hakkında uzman eğitmenler tarafından eğitimler verilecek. Çocuklarımızın pratik yapma şansı yakalayacağı Trafik Eğitim Parkı’nda yaya geçitleri, trafik ışıkları, üst geçitler, akülü araçlar ve çeşitli yapılarda yer alacak. Pratik eğitimde çocuklarımızın trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne işe yaradıkları uzman eğitmenler tarafından gösterilerek aktarılacak’’ dedi

Başkan Turanlı, A’dan Z’ye tüm materyallerin bulunacağı Trafik Eğitim Parkı’nda ağaç, çiçek, dinlenme alanları ve oyun sahalarının da yer alacağını belirtti.

© Copyright 2019 | Kahta Belediyesi
developed by