KAHTA BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE REKOR ZAM
alt text

KAHTA BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE REKOR ZAM

alt text

KAHTA BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE REKOR ZAM

Kahta Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş sendikası ve Bem Bir-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında, belediyede çalışan işçilerin maaşına yüzde 105 ile yüzde 107,5 oranlarında rekor zam yapıldı.

Kahta Belediyesi kültür merkezi ve sosyal tesisinde gerçekleştirilen törende, Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ile Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Kılınç ve Bem Bir-Sen Adıyaman Temsilcisi Mahmut İnan arasında sözleşme imzalandı.

Sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ‘’ Mesai Arkadaşlarımızı Enflasyona Ezdirmedik, Ezdirmeyiz. Kahta Belediyesi olarak Şirket çalışanlarımıza en düşük Asgari Maaşı %107,5 Zam İle 31.026 TL olarak Belirledik. Bunun yanında temizlik işleri müdürlüğünde çalışan kardeşlerime 1,250 TL ek ödeme İle maaşları 32.276 TL olarak belirledik. Kurumumuzda 4/d İşçi Kadrolu mesai arkadaşlarımıza da %105 zam İle memur maaşına Denk Gelecek Şekilde 45.000 TL olarak belirledik. Bunun Yanında Mesai Arkadaşlarımıza Ramazan Bayramın da 2.000 TL, Kurban Bayramın da ise 3.000 TL İkramiye Ödemeye yapacağımızı kararlaştırdık. Ayrıca merkezi hükümetin memura verdiği zam İle beraber sosyal denge tazminatını %120 Zam ile Tavan fiyattan vermeyi kararlaştırdık. Merkezi Hükümetin görmezden geldiği enflasyonu biz yok sayarak Türkiye’de en yüksek maaş veren kurumu olacağımıza dair söz vermiştik. Kadrolu ve taşeron işçi statüsündeki emekçilerimizi kapsayan sözleşmemizi imzalamış durumdayız. Başkanlığım sürecinde çalışanlarımızı nasıl koruduysak bu sözleşmemizde de aynı şekilde koruduk. Hiçbir emekçilerimizi enflasyona ezdirmedik. Hepsinin ailesi ile rahat bir geçim sağlanmasını istedik. Tüm mesai arkadaşlarım aldıkları paranın her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor. Allah kendilerinden razı olsun. Güle güle harcasınlar." dedi.