Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
140 Öğrenciye Bisiklet dağıtıldı

 

Kahta Belediye Başkanlığı ile Kahta ilçe Kaymakamlığı birlikte 140 Öğrenciye Bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığının Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Programı kapsamında, Kahta Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda ilçemizdeki başarılı ve ekonomik durumu zayıf olan 140 öğrenciye Kahta Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bisiklet dağıtımı yapıldı.

Törene Kaymakamımız Ahmet Gazi KAYA, Belediye Başkanı Abdurrahman TOPRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil TÜNÇMEN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen bisiklet dağıtım töreninde  açıklama yapan Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya, Sağlık hizmetlerini ön planda tutması amacıyla özellikle gençlerden başlayarak fiziksel aktiviteyi artırmanın gayreti içerisinden olduklarını belirterek “Sağlık Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılacak bisikletlerle amacımız, fiziksel hareketle obezite, hipertansiyon ve diyabet hastalığının sıklığını azaltma hedeflenmektedir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur düsturundan yola çıktığımızda, geleceğimiz olan bu gençlerin bizleri güzel yarınları kavuşturmaları için sağlam kafaya ihtiyaç vardır. İşte bu sağlam kafa da sağlam vücutta bulunacaktır. Umutlu, huzurlu ve güzel yarınlarımızın yetişmesinde emek sarf eden başta Sağlık Bakanlığımıza, bisikletleri tedarik eden Kahta Belediyesi adına Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak Beye ve Organizasyonu sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’e teşekkür ediyorum. Bisikletlerinizin sizleri hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Belediye başkanı Abdurrahman Toprak, “Geleceğimiz olan gençlerimizin sağlıklı bir şekilde mutlu yarınlara doğru yürümesi için belediye olarak elimizi her taşın altına koymaya hazırız. Proje kapsamında ilçemizde bisiklet yolları yaparak Sağlık bakanlığından bisiklet talep ettik. Sağ olsunlar talebimize olumlu cevap vererek ilk etapta 140 adet bisiklet gönderdiler. Şu anda burada bu bisikletlerimizi gençlerimize dağıtacağız. Ancak şunu da ifade etmek istiyorum bu bir başlangıçtır. Bunun devamını getirmeye kararlıyız. İleriki günlerde Sayın Kaymakamımız Ahmet Beyin destekleri ve İlçe Milli eğitim Müdürümüzün yardımlarıyla daha çok gencimizi sevindirmeyi, onları sağlıklı ve mutlu yarınlara kavuşturmayı planlamaktayız. Bugün burada bisikletlerine kavuşan gençlerimizi tebrik eder, sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

Program öğrencilere bisikletlerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 Sonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar