Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
Kahta Tek Yurek

5 Temmuz hain işgal girişiminin yıl dönümünde, kadını, erkeği, genci, yaşlısı, engellisi, engelsizi her kesimden binlerce Kâhtalı diriliş ruhuyla bir araya gelerek tek yürek oldu.


Türk milletinin yeniden destan yazdığı 15 Temmuz zaferinin yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Kâhta’da da geniş kapsamlı ve yüksek katılımlı etkinlikler düzenlendi.


Etkinlikler kapsamında 11-16 Temmuz tarihleri arasında, şehit kabirleri ve şehit aileleri ziyaret edildi, hatimler indirildi, mevlitler okundu, lokmalar dağıtıldı.


Düzenlenen resim sergisi ile 15 Temmuz anı defteri açıldı, konferanslar verildi, konserler ve şiir dinletileri düzenlendi.


15 Temmuz hain girişimin gecesinde ülke genelinde olduğu Kâhta’da çoluk, çocuk, yaşlısı, ihtiyarı, genci, kadını, kızı, engellisi, engelsizi eline ay yıldızlı bayrakları alan herkes Kâhta Kaymakamlığı ve Kâhta Belediyesi’nin organizasyonunda düzenlenen etkinlikler kapsamındaki " Milli Birlik Yürüyüşü ”ne katılmak üzere AKEDAŞ kavşağına akın etti.

"Milli Birlik Yürüyüşü" ne Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel, Mahalle ve Köy Muhtarlatı,İlçe Protokolü, şehit aileleri, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve binlerce Kâhtalı katıldı. Saat 21.00’da AKEDAŞ kavşağında toplanan binlerce Kâhtalı, oluşturulan kortej eşliğinde ellerinde taşıdıkları ay yıldızlı bayraklar, döviz ve pankartlarla yeni Kâhta Kaymakamlığı binasının önünde kurulan platforma kadar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Kahrolsun FETÖ Kahrolsun PKK, Ya Allah, Bismillah Allah-u Ekber’’ sloganlarını atarak yürüdü.


Yürüyüşün ardından Yeni Kahta Kaymakamlığı önündeki meydanda kurulan dev platform üzerindeki dev ekranda 15 Temmuz ile ilgili sinevizyon sunumu yapıldı,Cumhaurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul mitingindeki konuşması canlı olarak verildı.Ardından 15 Temmuz gecesi şehitlerinin isimleri tek tek okunarak, yoklama alındıktan sonra Fatih Camii İmamı Sırrı Çelebi’nin okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim okuyarak duada bulundu.

 

https://i.hizliresim.com/MvDr6N.jpg


Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi 15 Temmuz’da vatansever Kâhta halkının işgal girişiminin ilk dakikalarından itibaren alanlara inerek milli iradeye, demokrasiye, vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıktığını belirterek, “Geçen sene bu saatte siz değerli halkımızla birlikte buradaydık ve bu gece yine hep birlikte aynı heyecan ve aynı ruhla buradayız. Allah hepinizden razı olsun. Bu gece burada toplanan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Devletim adına, hükümetimiz adına, bakanlığımız adına, Sayın Valimiz adına sizlere sonsuz sevgilerimi sunuyorum. Biz birlikte Türkiye’yiz. Türküyle, kürdüyle, lazıyla, Çerkeziyle Alevisi,Sünnisiyle Türkiye’yiz”dedi.

 

https://i.hizliresim.com/zBMbAY.jpg


Konuşmasına “nerede kalmıştık” diyerek başlayan Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise,”Buradan FETÖ’ye ve diğer tüm terör örgütlerine bu gece Kâhta meydanında şunu söylüyoruz;bu bayrağı indiremeyeceksiniz, bu ezanı dindiremeyeceksiniz, bu vatanı bölemeyeceksiniz. Ey Bedrin aslanları, Uhud’un aslanları, Çanakkale aslanları bu milletin, bu ümmetin umudu Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte 15 Temmuz’da meydanlara çıkarak tanklara göğsünü siper eden yiğitlere selam olsun. 15 Temmuz’da bu vatanın parçalanamayacağını, bu milletin bölünemeyeceğini ve ay yıldızlı bayrağın indirilemeyeceğini bütün dünyaya gösterdiniz”dedi.


Engin Akel, her kışın bir baharı, her karanlık gecenin bir sabahı olduğunu belirtip ‘’15 Temmuz karanlık gecesini gündüzüne aydınlatan Rabbimize şükrediyoruz. Bugün burada karşınızda konuşabiliyorsak bunu sizlere borçluyuz’’ dedi.

Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ise,15 Temmuz zaferinin gerçek sahiplerinin millet olduğunu belirterek,”Bugün bu bayram sizin bayramınızdır, bu diriliş sizlerin dirilişidir. Biz hepimiz sizlere minnettarız ve hizmetkârız. Devletimiz dört taraftan sarılmıştır. Emperyalist ülkeler Türkiye’yi bölmek için bir plan içerisine girdiler. Ve bu planı sizler bozdunuz. Bunun için hepimiz size minnettarız ”dedi.


Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve ardından sahne alan Grup Yürüyüş ’ün seslendirdiği ezgilerle program devam etti.

 

https://i.hizliresim.com/jW6ojm.jpg

 

Gece 24.00 da ilçe genelindeki camilerin minarelerinde ve alanda salalar verildi, yapılan duanın ardında sabah saatlerine kadar meydandan ayrılmayarak nöbete kalan yüzlerce vatandaş Grup Yürüyüş’ün seslendirdiği birbirinden güzel ezgileri dinledi.


Gece boyunca Kâhta Kaymakamlığı ve Kâhta Belediyesi tarafından vatandaşlara, dondurma, su, çiğköfte, ayran ve simit ikramında bulunurken, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Abdurrahman vatandaşların arasına katılarak vatandaşlar sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdiler.


ÜMMETİN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİ İÇİN DUALAR YAPILDI


Sabah namazına kadar meydandan ayrılmayan genç-yaşlı yüzlerce vatandaş Kâhta Müftü Vekili Vaiz. Mustafa Turgut’un imamlığında sabah namazı kıldı. Sabah namazının ardından meydanı dolduran yüzlerce kişi ellerini semaya açarak ülkenin birliği, beraberliği, huzuru ve selameti için dua etti.

 

Yapılan duanın ardından Kâhta Kaymakamlığı ve Kâhta Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikram edildi.

 

https://i.hizliresim.com/G0DlGv.jpg

 

https://i.hizliresim.com/3qzdaA.jpg

https://i.hizliresim.com/5QyBkR.jpgSonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar