Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
Haydaran içme suyu ilk denemesi yapıldı

Kâhta Belediyesi tarafından Kâhta İçme suyu projesi kapsamında hayata geçirilen 44 kilometrelik 1. etap Haydaran içme suyu isale hattı tamamlandı.

Yapımcı firma yetkilileri ve ilgili birim yetkilileriyle içme suyu isale hattının çıkış noktası olan Sincik ilçesine bağlı Taşkale köyü Zeviya Smilan mevkiine giden Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, yapımı tamamlanan içme suyu isale hattına ilk deneme suyunun dualarla verilmesinde hazır bulundu.

Bismillah diyerek vanayı çeviren Başkan Toprak,“İlçemizin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan 44 kilometrelik isale hattımızın inşaatı kısa süre önce tamamlandı. Bugün yapımcı firma temsilcisi ve ilgili birim sorumlusu arkadaşlarımla birlikte bir mutlu ana tanıklık ediyoruz. Allah’a şükür bugün içme suyu isale hattımıza ilk deneme suyumuzu verdik. Deneme amaçlı verdiğimiz su Arsemia’daki depomuza akacak. Teknik uzman arkadaşlar su boruları boş olduğu için 2-3 günde ancak dolacağını ifade ediyorlar.”

https://i.hizliresim.com/ZE2VdG.jpg

Su vanasını “Bismillah” diyerek çeviren Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, yarım asırlık sorunu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek ” Bugün bir tarihe tanıklık ediyoruz. Bizlere bugünleri göstermeyi nasip Allah’a şükürler olsun. Bugün ilçemizin yarım asırlık içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak isale hattı şebekemize ilk suyu veriyoruz. Şu ana kadar takvim normal işliyor. İnşallah yapımı hızla devam eden ve bu yılsonunda tamamlanması beklenen 2.Etap modern içme suyu arıtma tesisimizde isale hattı gibi zamanında tamamlanacak ve ilçemizin 50 yıldır kanayan yarası çözülmüş olacak. Bizi mutlu eden budur. Ben bu konuda emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun.” Dedi.

https://i.hizliresim.com/4MYk0G.jpgSonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar