Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
Parka Şehit Ömer Halis İsmi Veridi

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Ömer Halisdemir'in adı Kahta Belediyesinde çıkarılan bir karar ile Yavuz Selim Mahallesinde bir parkta yaşatılarak, yeni gelen nesillere o kahramanın unutulmamasıne ve her daim rahmetle anılmasına vesile olunacak.

 

Parka bu ismin verilmesinin çok uygun olduğunu belirten vatandaşlar emeklerinden ve duyarlılığından dolayı Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'a teşekkür etti.

 

Başkan Toprak, onun ismini daha büyük projelere verebileceklerinbi fakat parka gelen çocuklarımızın o ismi anmaları, onunla büyümeleri ve vatan, bayrak sevgisini almalarına sebep olacağını düşündükleri için en önemli yerin parklar olduğuna karar verdiklerini, yeni nesillerin onun izinde yürümemeleri için tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade ederek, Şehit Ömer Halis Demir'i rahmetle andıklarını söyledi.

Şehit Ömer Halis Demir Kimdir?

Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde yaşayan Hasan Hüseyin Halisdemir'in 7 çocuğundan biri olan Ömer Halisdemir, çocukluğunu Çukurkuyu beldesinde geçirdi. Çukurkuyu'da okul sonralarında çobanlık yaptı. Hatice Halisdemir ile evlendi ve Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuğu oldu. Şehit Ömer Halisdemir, 1999 yılında Piyade Astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görevler yapan Halisdemir, 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlıkta adını unutulmazların arasına yazdırdı.Sonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar