Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
Başkanımız Toprak İddia Sahipleriyle Yargı Önünde Hesaplaşacağım

Şahsı ve kurumu hakkında aslı ve astarı olmayan iftira içerikli iddiaları ortaya atanlarla yargı önünde hesaplaşacaklarını belirten Başkan Toprak,  “Çerçide ne varsa onu satar. Hakkımızda bu çirkin iftira ve iddiaları ortaya atan kişiler hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım ”dedi.


Kâhta-Adıyaman durağı Başkanının sosyal medya üzerinden yapmış olduğu 2019 seçimlerini iple çekiyorum “paylaşımına da cevap veren Başkan Toprak, “Bana da meydan okuyorlar. İstedikleri kadar okusunlar. Aleyhime çalışacaklarını ve 2019 seçimlerini iple çektiklerini söylemişler. Karşımda çalışan çalışsın, bunun için bana oy vermeyen vermesin. ‘Rabbena hep bana’ olur mu?  Açık ve net olarak söylüyorum; vatandaşın lehine olan hiçbir işte geri adım atmam ”dedi.

 


Belediyenin yaptığı ve ilerde yapacağı çalışmalar ve projeler ile ilçenin önemli bir sorunu haline gelen şehir içi trafik sorunu, Kâhta-Adıyaman arası toplu taşıma hattı ve gündemde olan ilçe başkanlığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Toprak, göreve geldikleri 2014 yılından beri bazı kesimlerin Kâhta’ya yapacakları hizmetlerin engellenmesine yönelik büyük bir gayret ve çaba içerisine girerek sürekli kendileriyle ilgili aslı astarı olmayan çirkin iftiraların ortaya atıldığını söyledi.


Başkan Toprak, iddialara ilişkin İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü müfettişlerinin yapmış oldukları soruşturma neticesinde hazırlanan raporda, iddiaların asılsız olduğunu ve soruşturmaya izin verilmediği yönünde karar çıktığını belirterek söz konusu kararın fotokopisini basın mensuplarıyla paylaştı, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 


Konuşmasına Myanmar’da yaşanan katliamlara değinerek başlayan Başkan Toprak, ‘’Dünyanın her yerinde yaşanan tüm katliamları, soykırımları lanetliyorum ve bu ülkelerin yetkililerini kınıyorum” dedi.


İlçede yapılan ve yapımı devam eden çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Toprak, baştaTBMM Başkanvekili Ahmet Aydın olmak üzere ilçe Kaymakamıyla, tüm kurum ve kuruluşlarla birlik ve beraberlik içersinde Kâhta halkına en güzel hizmetleri sunmaya çalıştıklarını ifade etti.


Göreve geldikleri 2014 yılından beri bazı kesimlerin yapacakları çalışmaların engellenmesine yönelik büyük bir gayret ve çaba içersine girerek sürekli kendileriyle ilgili aslı astarı olmayan çirkin iftiralar ve iddialar ortaya atarak önlerini kesmeye çalıştığını belirten Başkan Toprak,” Çerçide ne varsa onu satar. Göreve geldiğimiz 2014 yılından beri bazı kesimler önümüzü kesmek için sürekli olarak bizimle ilgili çirkin iftiralar ortaya attılar.

 


Bugün bir araya gelip hem bu iddialarla ilgili belgeleri hem de ilçemizde yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları sizinle paylaşmak istedik.


Özellikle şunu ifade edeyim ki, hakkımızda ortaya atılan çirkin iddialarla ilgili İçişleri Bakanlığımızın hakkımızda yürüttüğü incelemeler sonucundaki ‘Soruşturmaya gerek görülmedi’ kararını sizinle paylaşıyorum.


Ayrıca bu işlerin bu memlekette son bulması için hakkımızda bu çirkin iftira ve iddiaları ortaya atan, bu işleri kendilerine meslek edinen ve Adıyaman’da yayın yapan ‘Şehirde Bu Hafta Gazetesi’ sahibi Ramazan Ferhat Vural, AS Yapı İnşaat Firması sahibi Abdulhekim Yıldırım, Nihat Türk, Abdussamet Bozan, Sadık Tosun isimli kişiler hakkındamaddi ve manevi tazminat davası açacağım.


Bu şahısların bazı kesimlerin desteğiyle 2014 seçimlerinden sonra Kâhta’ya hizmet noktasında yapacağımız çalışmaları Fetovari ve sistematik bir şekilde kesmek için her türlü gayret ve çabayı ortaya koydular.


Bu şahısların ortaya atmış olduğu iddialarla ilgili Bakanlığımızın görevlendirdiği müfettişlerin yapmış oldukları kontrollerin ve denetimlerin sonucu hazırlananraporda, yasadışı hiçbir uygulamamızın olmadığı ortaya çıkmıştır. İçişleri Bakanlığımızın bu konuda hakkımızda soruşturmaya yer olmadığına dair kararı da rapor ekindedir.

 


 

-Enerjimizi Bu Tür İddialarla Harcamak İstemiyoruz


Sayın Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Bey başta olmak zere, SayınKaymakamımızla, tüm kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız ve basınımızla birlikte ilçemizin sorunlarının çözümü ve halkımıza en güzel hizmetleri sunmanın gayreti ve çabası içersindeyiz. Enerjimizi bu tür iddialarla harcamak itemiyoruz. Birlikve beraberlik içerisinde ilçemizin bugüne kadar yapılmamış işlerini bitirmeye çalışıyoruz. O kadar çok çalışmaya ihtiyacımız var ki bizim bu tür konularla geçirecek vaktimiz yok.

 

-Projelerimizi Milletvekillerimize Sunacağız


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımında düzenlenecek Yerel Yönetimler toplantısına katılmak üzere Pazar Günü Sayın Kaymakamımızla birlikte Ankara’ya gideceğiz. Kâhta Kaymakamlığımızla birlikte hazırladığımız bazı projelerimiz var. Bu projelerimizden otogar kavşağından başlayarak Fatih Parkına kadar uzanan ve ilçemizin vizyon projesi olarak adlandırdığımız alt geçit projemiz, İbrahim Halil Ziyaretinde hayata geçireceğimiz Mesire Alanı Projemiz, baraj sahilinde hayata geçireceğimiz proje, Ebu Sadık’tan baraja doğru inen derenin ıslahı ile ilgili proje, Han projesi, Köylü Pazarı Projesi ve Semt Pazarları ProjeleriniTBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın’a ve diğer milletvekillerimize sunacağız.

 


 

-3,5 Yılda Önemli Çalışmalara İmza Attık


Göreve geldiğimiz3,5 yıllık süre zarfında ilçenin alt yapı ve üst yapı ile ilgili sorunları başta olmak üzere diğer önemli sorunlarını çözüme kavuşturduk. Altyapı ve üst yapı ile ilgili sorunlarını çözmediğimiz 30-40 civarında sokağımızkaldı. Ekiplerimiz Karşıya Mahallesi’nde çalışmalarını tamamladı. Şu anda çalışmalarını Yavuz Selam Mahallesi’nde sürdürüyorlar. Bu yılsonunda inşallah bu sokaklarımızın alt yapı ve üst yapılarını tamamlayacağız.


-30-40 yıl Boyunca Su Sorununu Konuşmayacağız


Bildiğiniz gibi içme suyu projemiz hızla devam ediyor. İsale hattımız tamamlandı, içme suyu arıtma tesisimizin tamamlanmasını bekliyoruz. İnşallah arıtma tesisimiz Kasım ayı sonunda tamamlanmış olacak.


İçme suyu sorunu yaşanan kuraklıktan dolayı ülke genelinde yaşanan bir sorun. Adıyaman’da su sorunu had safhada.Adıyaman Kurban Bayramı’nı susuz geçirdi. Ama Allah’a şükür bizböyle bir sorun yaşamadık.


İçme suyu projemiz tamamlandığında ilçemiz 30-40 yıl boyunca içme suyu sorunu yaşamayacak ve su konuşulmayacak Allah’ın izniyle. Su yetmediği takdirde arıtma tesisimiz olduğu için Kâhta Çayı’ndan veya barajdan istediğimiz an suyu çekebiliriz. Kâhta Çayı’nda bulunan pompalarımızı kaldırmayacağız. Bakımlarını rutin olarak yaparak her an kullanılmaya hazır halde tutacağız. Herhangi bir aksaklıkta dapompalarımızı devreye sokacağız.

 

 

-Gelen Para Yetmiyor


Geçen ay İller Bankası’ndan bize gelen para 1 milyon 970 bin TL. Bu ay gelen para ise 2 milyon 480 bin TL. Bunun 1 milyon 500 bin TL’si personel gideri,500-600 bin TL elektrik gideri,260 bin TL ise yakıt giderine gidiyor. Geriye kalan miktar ile hizmet yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde bize bir ay 3 milyon 200 bin TL geldi. Gelen para personel maaşı, elektrik ve yakıt giderine yetmiyor. Buna rağmen gördüğünüz gibi Kâhta’da hizmetler son sürat devam ediyor. Sizlerin ve halkımızın takdirine bırakıyoruz.

 

-İki Adet Çevre Yolu Projemiz Var


Artan ilçe nüfusuyla birlikte araç sayısındaki hızlı artış karşısında ilçemizin yolları trafik yükünü kaldıramaz oldu. Bu sorunu mutlaka çözmemiz gerekiyor. Alt Geçiş projemizin yanı sıra Kâhta’nın Kuzey ve Güney bölgesinden geçecek şekilde iki çevre yolu projesi çalışmamız var. İnşallah 10.cu aydan itibaren çevre yollarımıza odaklanacağız.


-Her Şeyin Alternatifinin Olması Lazım


İlçemiz Adıyaman’ın bir mahallesi konumunda. Üniversiteye giden öğrencilerimiz, işleri gereği günlük Adıyaman’a gidiş geliş yapan insanlarımız ve hastaneye gitmek zorunda kalan insanlarımız var.Bu durumu defalarca minibüsçü kardeşlerimize ilettik. Fakat duymazlıktan geldiler. Ve en son 5 TL yaptılar. 5 lira dar gelirli halkımız ve öğrencilerimiz için büyük bir para.

 


Bu konuyu defalarca Hüsrev Bey ile görüştük. Kendisine, ‘Kâhta-Adıyaman arasına birlikte bir hat açalım; 5 adet araç siz koyun, 5 araçta biz koyalım. İnsanlarımıza ucuz ulaşım hizmeti sunalım’dedim. Hüsrev Bey İlk önce olumlu yaklaştı. Bu konu ile ilgili yazı yazdık ama cevap alamadık. En son yazdığımız yazıya da cevap vermedi. Kendisiyle görüştüğümüzde olumsuz yaklaştığını gördük. Bugün belediye araçları köylere kadar gidiyor. Bu Kooperatif 1960 yılından beri var. Kendilerini geliştirmiyorlar ve yenilemiyorlar.Kusura bakmasınlar ama insanlara saygıları da yok. Klima yakmıyorlar, insanları üst üste istifliyorlar. Gelininin veya kızının yanında insanlarımıza hakaret ediyorlar, ‘İster binin ister binmeyin’ diyorlar. Bu konuda yüzlerce şikâyet aldık. İstanbul’da ikamet eden Mustafa Süt isimli vatandaşın son yazdıklarını okusunlar.

 

Bugün ‘Uçak bileti neden pahalı?’ diyoruz. Alternatifi olmadığı için değil mi?Her şeyin alternatifinin olması lazım. BugünKâhta’ya 5 adet otobüs firması giriyor. Neden Kâhta-Adıyaman arasında da alternatif bir taşıma hattı olmasın?


Bana da meydan okuyorlar. İstedikleri kadar meydan okusunlar. Aleyhime çalışacaklarını ve 2019 seçimlerini iple çektiklerini söylemişler. Karşımda çalışan çalışsın, bunun için bana oy vermeyen vermesin. ‘Rabbena hep bana’ olur mu?  Açık ve net olarak söylüyorum; vatandaşın lehine olan hiçbir işte geri adım atmam ”diyen Başkan Toprak,Kent Konseyi ve STK’lara da çağrıda bulunarak Ankara dönüşü bu konu ile ilgili somut bir adım atılmasıiçin girişimde bulanacaklarını ifade etti.

 


-Şehir İçi Trafik Sorununu Çözmemiz Gerekiyor


Şehir içi trafik sorunu gerçekten önemli ve ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. Dün Sayın Kaymakamımızla bu konuda görüşmemiz oldu. Sayın Kaymakamız geldiği günden bu yana ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında sağ olsun büyük bir gayret ve çaba içersinde ve her konuda bize büyük destekler veriyor. Trafik sorunu başta olmak üzere birçok konuyu masaya yatırdık. Ne yapıp edip bu sorunu halletmemiz gerekiyor. İnşallah Ankara dönüşü Sayın Kaymakamımızın başkanlığında hep birlikte bu sorunu ve ilçemizle ilgili başka diğer konuları bir araya geleceğimiz bir toplantıda konuşup değerlendireceğiz”dedi.


-Turistik Çarşı Yapıyoruz


Eski hükümet konağı karşısında bulunan Belediye Taziye Evi’nin yanındaki  basketbol sahasının yerinde, içerisinde lavabo gibi donatıların ve 7 tanesi engellilerimize 7 tanesi ise kadınlarımıza yönelik olmak üzere 14 adet stanttın yer alacağı el emeği, yöresel yemek ve turistik ürünlerin satılacağı turistik bir çarşı yapıyoruz. Engellilerimizle ilgili olan bölümünİhalesini yaptık. Yasal itiraz süresinin sona ermesinin ardından yapımına başlanacak.


-Keşke Tek Mezarlık Uygulamasını Öngörseydik


Kâhta’da şu anda 6 adet mezarlık var. Belediye olarak hizmette oldukça sıkıntı yaşıyoruz. Adıyaman’da bir mezarlık var. İlk dönemimizde Şeyhbaba Mezarlığı için 12 dönüm almıştık. Herkes vefat eden yakınlarını mahallesindeki mezarlığa gömmek istiyor. Bunu kırmamız lazım. Belediye başkanları olarak-ben de dahil-zamanında yanlış yaptık. Keşke tek mezarlık uygulamasını öngörseydik. Oduncular, Şeyhbaba ve Musa Peygamber Mezarlıklarımızda oldukça yer var. Mezarlıklar bizlerin kutsalları. Önemli olan mezarlıklarımızın bakımı ve temizliğidir.

 

-Atanacak Yeni Başkan Kimsenin Adamı Olmasın


Genel Merkezimiz tarafından görevlendirecek kişi kimsenin adamı olmasın. Cumhurbaşkanımıza, davasına bağlı biri olsun. İnanıyorum Genel Merkezimiz olsun, Sayın TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın Bey ve diğer milletvekillerimiz bu konuda gerekli hassasiyet içerisindedirler ”şeklinde açıklamalarda bulundu.Sonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar